Pravidla

Hokejový turnaj O pražský soudek – to je především zábava, nové přátelství, pití a zcela jistě i skvělé sportovní výkony. Aby turnaj proběhl bez komplikací a zbytečných hádek je nutné se seznámit a respektovat uvedená pravidla.

Základní pravidla

Referee Hockey

• Hráči s profesionální smlouvou nebo hrající v profesionální lize během této hokejové sezóny se nemohou zúčastnit. (Je možné udělat výjimku maximálně 3 hráčům v týmu, kteří tuto hokejovou sezónu hrají v profesionální lize ovšem na nejnižší úrovni. Tuto výjimku uděluje sportovní manažer turnaje po zvážení všech okolností, informujte nás tedy dopředu.)
  • Žádné oddechové časy během hry.
  • Zápas trvá 3 x 15 minut hrubého času, pokud zbývají dvě minuty do konce a rozdíl ve skóre je maximálně o jeden gól, tak se čas stopuje při přerušení.
  • Pokud ve skupině nebo během zápasů play-off nastane nerozhodný výsledek, proběhne rozstřel (3 střelci), v případě nerozhodného výsledku po 3 rozstřelech bude 1 rozstřel navíc (může být stejný přehrávač) atd.
  • Střela příklepem není povolena, kontakt je povolen v omezené míře v rámci pravidel ženského hokeje, obě tato pravidla lze zrušit po dohodě obou kapitánů před utkáním.
  • Tresty: Menší – 2 minuty, Velké – 5 minut, Osobní trest – 10 minut, Osobní trest do konce utkání – hráč nehraje do konce utkání.
  • Body check není povolen – hráči, který se dotkne těla, bude uložen minimálně menší trest. Body check zezadu je za 5 minut vyloučení a osobní trest do konce utkání. Osobní trest (vyloučení na 10 minut) bude uděleno hráči/trenérovi, který slovně napadne rozhodčí. Pokud v tom hráč/trenér pokračuje, bude vyloučen do konce utkání.
  • Diskutovat o kontroverzní situaci s rozhodčím během hry může pouze kapitán. Kapitán musí být jasně identifikován.
  • Každý účastník hraje na vlastní nebezpečí, první pomoc zajišťuje pořadatel, NE zdravotní pojištění. Mějte prosím kartičku pojištěnce stále u sebe.
  • Pokud se tým nedostaví na led do pěti minut po oficiálním začátku utkání, zápas je kontumován ve prospěch druhého týmu 3:0.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zkrátit utkání z důvodu časové prodlevy.
  • Hráč může v turnaji hrát pouze za jeden tým, všichni hráči, kteří v turnaji hrají, musí být zapsáni na soupisku a soupiska musí být před turnajem předána pořadateli (pokud hráč není zapsán na soupisce, mohou pořadatelé vyloučit hráče nebo celý tým), není povoleno „půjčování“ hráčů, pokud to před zápasem nepovolí rozhodčí a kapitán druhého týmu.
  • Není dovoleno jakkoli poškozovat ledovou plochu a šatny.

Systém

• Systém bude upřesněn v programu před turnajem, obecně hraje každý den mužstvo 2 zápasy – první den ve skupině a druhý den v play-off o umístění.