Pravidla

Hokejový turnaj “O pražský soudek” to je především zábava, nové přátelství, pití a zcela jistě i skvělé sportovní výkony od Vás účastníků. Aby turnaj proběhl bez komplikací a zbytečných hádek je nutné se seznámit a respektovat uvedená pravidla.

Základní pravidla

Referee Hockey

• platí základní pravidla IIHF,
  • zápas trvá 3x15minut hrubého času, pokud zbývají dvě minuty do konce a rozdíl ve skóre je maximálně o jeden gól, tak se čas stopuje při přerušení,
  • není dovolena střela s nápřahem,
  • osobní kontakt je dovolen v limitu ženského hokeje, tyto dvě pravidla můžou být po dohodě kapitánů zrušena,
  • vítěz zápasu v základní skupině získává 3 body, v případě remízy se uděluje po 1 bodu na každé straně a v případě play-off po remíze následují samostatné nájezdy 3 na každé straně, poté po 1 nájezdu na každé straně,
  • účastník se účastní na vlastní nebezpečí, organizátor zajišťuje první pomoc,
  • pokud tým nenastoupí k zápasu do 5 minut po oficiálním začátku – zápas se kontumuje ve prospěch druhého týmu 3:0,
  • v případě časového skluzu si organizátor vyhrazuje právo zkrácení zápasu,
  • hráč smí hrát pouze za jeden tým po celý turnaj – půjčování hráčů je povoleno pouze se souhlasem rozhodčího a kapitána soupeře před začátkem utkání,
  • je zakázáno ničit hřiště jakýmkoliv způsobem,
  • respektujeme základní pravidlo:  FAIR PLAY.

Systém

• Systém bude upřesněn v programu před turnajem, obecně hraje každý den mužstvo 2 zápasy – první den ve skupině a druhý den v play-off o umístění.